About

O nás

Barbara a Peter. Slováci, kteří se tak trochu náhodou ocitli v Praze. Oba jsme terapeuti na volné noze, hodně také lektorujeme a supervidujeme (Barbara). Dohromady nás svedla práce na Lince bezpečí. To bylo v pravěku. 10 krásných let, Petr v roli vedoucího Linky bezpečí, Barbara vedoucí směny. Od té doby jsme kamarádi. Rádi spolu pracujeme a rádi spolu nepracujeme. (Sedíme v kavárnách, kinech, divadlech, výletujeme, běháme, hostíme se). Ale když spolu pracujeme, vídáme se častěji. Takže spolu pracujeme hodně.

Barbara o Petrovi

Je to dost možná jediný šéf, pod kterým budu kdykoliv ochotně pracovat. Chlap, který se nebojí dojmout… což zase dojímá mně. Odlektorovali jsme toho spolu spousty a stále mě to baví. Přesně ví, kdy mě zazásobit dávkou cynického humoru, kdy zavalit láskou a kdy mlčet.  Muž pro běhy na dlouhé tratě. Zásadní nedostatky má dva: vaří i peče 100x lépe než já a kytky ho milují (žárlím!).

Peter o Barbaře

Lektorovat s Barbarou je jízda, kterou si prostě užívám. Do kurzů, které spolu vedeme, přináší vyvážený mix důkladné přípravy, spontaneity, improvizace, teoretických modelů, praktických příkladů a výstupů z výzkumů. Milovnice kávy, která mě náramně inspiruje jako odbornice i jako člověk. A hlavně ví, co je po kurzu nejdůležitější – náležitě se odměnit.  

Náš přístup

Jsme zkušení profesionálové. Krizoví interventi i lektoři.

Máme za sebou tisíce hodin práce s klienty. Tváří v tvář, přes telefon i chat. Formou krizové intervence i následné psychoterapeutické péče. S dospělými, i s dětmi. Učíme tak jenom to, co dlouhé roky děláme. Jsme lektoři několika kurzů akreditovaných MPSV, odvedli jsme desítky kurzů a tématem krizové intervence provedli stovky účastníků.

i

Chceme, aby vás naše kurzy posouvali i bavili.

Jsme přesvědčeni, že zábava a efektivita se nevylučují. Chceme vás maximálně podpořit a zároveň věříme, že i o krizích a jejich zvládání se dá mluvit v příjemné atmosféře. 

Máme rádi dialog.

Kurz chápeme jako společné dílo a stojíme o to, abysme jeho proces i výsledek spoluvytvářeli. My víme hodně o krizové intervenci, vy znáte svůj jedinečný pracovní i životní kontext a svoje potřeby. Společně můžeme dokázat, abyste osvojené znalosti a dovednosti mohli uplatňovat ve své praxi v souladu s vámi a v zájmu svých klientů.  

Kurzy akreditované MPSV

Jsme hrdě součástí lektorských týmů dvou dalších uznávaných vzdělávacích organizací, pro které lektorujeme tyto kurzy s akreditací MPSV:

Linka bezpečí, z.s.

Souhrnný výcvik v telefonické krizové intervenci (116h)

Krizová intervence – základní kurz (48h)

Výcvik v telefonické krizové intervenci (84h)

Práce s klientem v akutní krizi (8h)

Jak pracovat v sociálních službách s emocemi klienta i svými (8h)

Jak budovat dobrý kontakt s klientem aneb vztah je to, na čem záleží (8h)

Práce  s testovacími hovory v kontextu krizové linky I. a II. (8+8h)

Česká asociace streetwork, z.s. / Institut kontaktní práce, s.r.o.

Krizová intervence nejen pro streetwork – základy (16h)

Krizová intervence nejen pro streetwork – rozšiřující (16h)

Sexualita dětí a dospívajících v kontextu sociálních služeb (8h)

Sebepoškozování dětí a dospívajících v kontextu sociálních služeb (8h)